Ball Hockey Tournament – Schedule

IP Schedule

Date Time Teams Rink
SAT JUNE 10TH 8-830am (33) IP  Road Runners vs JSH IP Street
SAT JUNE 10TH 9:20-9:50am (35)IP  Road Runners vs Panthers Street
SAT JUNE 10TH 1:20-1:50pm (41) IP JSH IP vs Panthers Street
SAT JUNE 10TH 2:40-3:10pm (43) IP JSH IP vs Road Runners Street
SAT JUNE 10TH 4-4:30pm (45) IP Panthers vs Road Runners Street
SAT JUNE 10TH 5:20-5:50pm (31) IP Panthers VS JSH IP Left Side
SUN JUNE 11TH 8:40-9:10am (59) IP 2nd place vs 3rd place Left Side
SUN JUNE 11TH 11:20-11:50am (53)IP Winner of Game ( 59 ) plays 1st Right Side

NOVICE Schedule 

Date Time Teams Rink
SAT JUNE 10TH 8:40-9:10am (34) N The Demolishers vs Battist Street
SAT JUNE 10TH 9:20-9:50am (19) N Concrete Kings  vs Road Ragers Left Side
SAT JUNE 10TH 10-10:30am (36) N Noise Factory  vs Road Hockey Rats Street
SAT JUNE 10TH 11:20-11:50am (22)N Flying Penquins  vs Titans Left Side
SAT JUNE 10TH 11:20-11:50am (38) N Concrete Kings vs Road Hockey Rats Street
SAT JUNE 10TH 12:40-1:10pm (8) N The Demolishers vs Titans Right Side
SAT JUNE 10TH 12:40-1:10pm (24) N Flying Penquins  vs Battist Left Side
SAT JUNE 10TH 2-2:30pm (26) N Road Ragers  vs The Flying Penquins Left Side
SAT JUNE 10TH 2-2:30pm (42) N Noise Factory vs Titans Street
SAT JUNE 10TH 3:20-3:50pm (44) N Noise Factory vs The Demolishers Street
SAT JUNE 10TH 4-4:30pm (13) N Road Hockey Rats vs Road Ragers Right Side
SAT JUNE 10TH 4-4:30pm (29) N Battist vs Concrete Kings Left Side
SUN JUNE 11TH 8-830am (58) Nov 1st vs 8th Left Side
SUN JUNE 11TH 9:20-9:50am (50) Nov 3rd vs 5th Right Side
SUN JUNE 11TH 9:20-9:50am (60) Nov 2nd vs 7th Left Side
SUN JUNE 11TH 10-10:30am (61) Nov 6th vs 4th Left Side
SUN JUNE 11TH 10:40-11:10am (62) Novice Winner of (58) vs (60) Left Side
SUN JUNE 11TH 11:20-11:50am (63) Novice Winner of (50) vs (61) Left Side
SUN JUNE 11TH 12:40-1:10pm (65) NOVICE FINAL  G(62) vs G (63) Left Side

ATOM Schedule

Date Time Teams Rink
SAT JUNE 10TH 8-830am (1) A Concrete Crushers vs JSH Right Side
SAT JUNE 10TH 8-830am (17) A Them Bombers vs Bar Down Beauts Left Side
SAT JUNE 10TH 8:40-9:10am (2) A Red Ravens vs TATA Blue Right Side
SAT JUNE 10TH 8:40-9:10am (18) A Golden Gangsters vs TATA White Left Side
SAT JUNE 10TH 10-10:30am (4) A The Golden Gangsters vs JSH Atom Right Side
SAT JUNE 10TH 10-10:30am (20) A Concrete Crushers vs TATA White Left Side
SAT JUNE 10TH 10:40-11:10am (5) A Red Ravens vs Bar Down Beauts Right Side
SAT JUNE 10TH 10:40-11:10am (21) A TATA Blue vs Them Bombers Left Side
SAT JUNE 10TH 12-12:30pm (23) A JSH Atom vs Red Ravens Left Side
SAT JUNE 10TH 12-12:30pm (39) A The Golden Gangsters vs Concrete Crushers Street
SAT JUNE 10TH 1:20-1:50pm (25) A Them Bombers VS TATA White Left Side
SAT JUNE 10TH 12:40-1:10pm (40) A Bar Down Beauts vs TATA Blue Street
SAT JUNE 10TH 2:40-3:10pm (11) Atom   Ist vs 8th Right Side
SAT JUNE 10TH 2:40-3:10pm (27) Atom 3rd vs 6th Left Side
SAT JUNE 10TH 3:20-3:50pm (12) Atom 2nd vs7th Right Side
SAT JUNE 10TH 3:20-3:50pm (28) Atom 4th vs 5th Left Side
SAT JUNE 10TH 4:40-5:10pm (30)Atom  Winner of (9 ) vs (  10 ) Left Side
SAT JUNE 10TH 4:40-5:10pm (46) Atom Winner of (27  ) vs ( 28 ) Street
SAT JUNE 10TH 6-6:30pm (32) ATOM FINAL Winner of  G(30) vs (46) Left Side

PEEWEE Schedule

Date Time Teams Rink
SUN JUNE 11TH 8-830am (47) P JSH Peewee vs Pictou County Knights Right Side
SUN JUNE 11TH 8:40-9:10am (48) P Pavement Pounders vs JSH Peewee Right Side
SUN JUNE 11TH 10-10:30am (51) P Pictou County Kights vs JSH Peewee Right Side
SUN JUNE 11TH 10:40-11:10am (52)P Pavement Pounders vs Pictou County Knights Right Side
SUN JUNE 11TH 12-12:30pm (54)  P Pictou County Knights vs Pavement Pounders Right Side
SUN JUNE 11TH 12:40-1:10pm (55) P Pavement Pounders vs JSH Peewee Right Side
SUN JUNE 11TH 2:00-2:30 (56)P 2nd place plays 3rd Place Right Side
SUN JUNE 11TH 2:45- 3:15 (57)  PEEWEE FINAL 1st place plays winner of (56) Right Side

BANTAM Schedule

Date Time Teams Rink
SAT JUNE 10TH 9:20-9:50am (3) B Balls of Fury vs Thorburn Hawks Right Side
SAT JUNE 10TH 10:40-11:10am (37) B Balls of Fury vs Puck Daddies Street
SAT JUNE 10TH 11:20-11:50am (6) B Thorburn Hawks vs Puck Daddies Right Side
SAT JUNE 10TH 12-12:30pm (7) B Thorburn Hawks vs Balls of Fury Right Side
SAT JUNE 10TH 1:20-1:50pm (9) B Puck Daddies vs Thorburn Hawks Right Side
SAT JUNE 10TH 2-2:30pm (10) B Puck Daddies vs Balls of Fury Right Side
SAT JUNE 10TH 4:40-5:10pm (14) Bantam 2nd place plays 3rd place Right Side
SAT JUNE 10TH 6-6:30pm (16) Winner of (14) plays 1st in FINAL!!! Right Side